Pomysły i design

 

Płytki ceramiczne nie do poznania

Wpis dodano: 10-05-2012, Tagowanie: wnętrze, stylowe wykończenia, płyty

Płytki ceramiczne wykorzystuje się przede wszystkim w łazience, a także w kuchni. Pokrywa się nimi podłogi i ściany. W pozostałych pomieszczeniach takich jak salon lub sypialnia jeszcze do niedawna były wykorzystywane wyłącznie na podłogę i to niezbyt często. Nowoczesne płytki ceramiczne trudno porównywać z ich wcześniejszymi wydaniami. Bogactwo wzorów i rozwiązań sprawia, że potrafią zastąpić tapetę. Z tego względu coraz częściej pojawiają się w salonach. Są dużo łatwiejsze w utrzymaniu niż tapeta, ponieważ wszelkie zabrudzenia można od razu zmyć wodą. Ich kolejną zaletą jest odporność na wilgoć, co jest istotne w budynkach, w których panuje wilgoć. Wykonuje się je z trwałego materiału, dzięki czemu mogą służyć przez lata. Na dodatek na pierwszy rzut oka nikt nie zorientuje się, że to płytki, a nie tapeta. Wynika z tego, że są bardzo eleganckie i absolutnie nie sprawiają, że salon zaczyna przypominać pomieszczenie podobne do łazienki. Wzory płytek są bardzo oryginalne. Tworzą całe obrazy lub powtarzające się sceny.

Dekoracja ścian

Wpis dodano: 10-05-2012, Tagowanie: wnętrze, farby, wykończenie

Dekoracja ścian nie należy do łatwych zadań. Zastanawiamy się, co zrobić, aby zachwycały i przyciągały uwagę, ale nie przesadzić, by nie przytłaczały i nie wydawały się nieestetyczne lub kiczowate. Jeśli mamy obawy, co do zastosowania różnych dekoracji postawmy na minimalizm. Dekorowanie ścian z większym rozmachem pozostawmy fachowcom. Ściany można przyozdobić w tradycyjny sposób: klasycznymi obrazami lub pięknie oprawionymi, efektownymi zdjęciami. Ściany można ozdabiać najróżniejszymi materiałami. W grę wchodzi ceramika i tkaniny. Ozdoby i płaskorzeźby wykonane np. z drewna mogą być naprawdę wspaniałe i zdecydowanie odmienią wnętrze. Wystarczy drewniana rama z kompozycją z suszonych kwiatów i od razu na ścianie zaczyna się coś dziać. Takie ozdoby można wykonywać samodzielnie, jeśli tylko posiada się minimum umiejętności plastycznych. Ciekawe wzory można także powycinać ze niewielkich kawałków tapet. Można je oprawić w ramy lub przykleić bezpośrednio do ściany. Warto ozdobić również ściany sypialni, ale w umiarkowany sposób.

Pomysłowe farby

Wpis dodano: 14-05-2012, Tagowanie: wnętrze, farby, utrzymanie

Wykończenie ścian wpływa w istotny sposób na wykończenie wnętrza. Można wybierać spośród tapet, płytek ceramicznych, które doskonale imitują tapety oraz spośród farb. Malowanie farb na jednolity kolor, które czynią powierzchnię gładką to klasyka, ale nowoczesne farby potrafią odmienić ściany na różne, bardzo ciekawe sposoby. Zapomniemy o gładkich ścianach, gdy zastosujemy farby strukturalne. Natychmiast po nałożeniu farby można odciskać w niej dowolne wzory. Robimy to używając szpachelki lub wałka. Można też wykorzystać inne przyrządy, które pozwolą na uzyskanie ciekawego wzoru. Uzyskanie bardziej misternych wzorów, jak np. różyczki nie stanowi problemu. Przy pomocy farb dekoracyjnych stworzymy interesujące desenie oraz wielobarwne powierzchnie. Farby te umożliwiają uzyskiwanie różnych odcieni. Można je rozcieńczać. Świetne efekty uzyskuje się poprzez nałożenie jednej warstwy farby, a następnie przy użyciu różnych technik nakłada się kolejne warstwy uzyskując pajęczynę lub inne desenie.

buy shower drain http://www.egniazdka.pl/grzalki-c-45.html

[1] 2 3 4     następna