Pomysły i design

Treści dla tagu: światło
 

W bieli

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, światło, projekt domu

Patrząc na zdjęcia Grecji lub wędrując ulicami dowolnego greckiego miasta w oczy rzuca się biel budynków. Wyglądają niezwykle urokliwie. Szczególnie, gdy znajdują się w pobliżu morskiej toni. Wnętrza domów często są jasne, ale niekoniecznie białe. Za to architekci wpadli na pomysł, aby ten śródziemnomorski element bieli przenieś na cały dom, nawet do jego wnętrza. W bieli wygląda wspaniale okazała willa, jak i niewielki domek. Rozwiązanie nie należy do praktycznych i znacznie lepiej sprawdza się w ciepłym klimacie, gdzie deszcze są sporadyczne. Wtedy również łatwiej utrzymać w czystości nieskazitelne wnętrze. Dom w bieli najlepiej wygląda, gdy posiada przeszklone ściany zamiast tradycyjnych okien, i gdy ta jego część wychodzi na okazały ogród, a jeszcze lepiej basen. Białe ściany, sufit i podłoga to dopiero początek aranżacji. Białe meble, a także wszelkie sprzęty niemal zlewają się z przestrzenią, w której się znajdują. Na pewno nie każdy potrafiłby się odnaleźć w takim eleganckim, ale też niemal sterylnym domu.

Dom w zieleni

Wpis dodano: 14-04-2012, Tagowanie: światło, kolorystyka, projekt domu

Zieleń to kolor natury. Uspokaja i relaksuje. Nowoczesny dom z betonową elewacją nie musi wyglądać nieprzystępnie. Wszędzie, gdzie to tylko możliwe umieszczamy zielone rośliny, które powinny po prosu wylewać się z budynku. Ustawiamy je wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Balkony i parapety powinny być pełne doniczek. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie dolnej elewacji na zielono. Dzięki temu dom będzie bardziej ukryty wśród zieleni, co zapewni mieszkańcom większą intymność. Efekt wygląda ciekawie w przypadku wąskich, ale wysokich budynków, które składają się z trzech lub czterech pięter. Takie projekty domów tworzą przede wszystkim wietnamscy architekci. Prosta bryła o podstawie kwadratu lub prostokąta jest łatwa w urządzeniu, ale również oryginalna, jak na warunki polskie. Niewielka przestrzeń każdego piętra sprawia, że na kolejnych piętrach znajduje się salon i kuchnia, sypialnia, łazienka. Kolejne pomieszczenia urządza się w zależności od ich liczby, czyli od liczby pięter. Zadaniem zieleni jest osłona od słońca, ale również zapewnienie zdrowszego powietrza w domu.

Skandynawska naturalność

Wpis dodano: 14-04-2012, Tagowanie: światło, kolorystyka, budynek

Dom w stylu skandynawskim zasługuje na uwagę wszystkich, którzy lubią niezbyt wyszukany, ale efektowny styl. Przede wszystkim do jego stworzenia wykorzystuje się naturalne materiały. W kształtach dominuje prostota. W domu skandynawskim panuje określona kolorystyka. Kolorowe, nawet o bardzo intensywnej, jaskrawej barwie mogą być wyłącznie dodatki. Cała aranżacja jest zachowana natomiast w bieli i jasnym, naturalnym kolorze drewna. Dzięki temu dom sprawia bardzo eleganckie wrażenie. Domy w stylu skandynawskim są bardzo przestrzenne. Decydują o tym m.in. wysokie sufity. Sufit jest często wręcz odbiciem podłogi, ponieważ również jest wykonany z drewnianych desek. Sprawia to, że bardzo jasne pomieszczenia stają się o wiele bardziej przytulne. Dom będzie wyglądał bardziej nowocześnie, gdy znajdą się w nim ciemne elementy. Czarny telewizor, a pod nim również czarna szafka odmienią wnętrze, które jednak zachowa swój elegancki klimat. Styl skandynawski można naśladować dokładnie lub wykorzystywać tylko jego elementy.

Przytulny dom

Wpis dodano: 16-04-2012, Tagowanie: okna, światło, projekt domu

Każdy, kto jest posiadaczem własnego domu, chciałby, aby zagościła w nim sielska, przyjemna atmosfera. Przytulny dom można urządzić na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czy jest wykonany z drewna, kamieni, czy jest połączeniem tych dwóch materiałów. Drewno jest materiałem, który w naturalny sposób sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Również w domu murowanym można uzyskać ten efekt poprzez nasycenie go meblami z naturalnego drewna. W połączeniu z innymi kolorami większe wrażenie przytulności wywołuje drewno ciemne lub o średnim odcieniu. Jasne drewno rozświetla wnętrze i daje efekt przestrzenności, ale przy jego pomocy trudniej uzyskać pożądany efekt. Ciemne drewno łączymy z czerwienią albo fioletem. Już sam widok kominka sprawia, że dom staje się miejscem, gdzie się chce wracać. Kojarzy się z długimi zimowymi wieczorami, które rodzina spędza wokół niego, aby się ogrzać. Wybór kominków jest bardzo bogaty. Kiedyś zadaniem kominka było wyłącznie dogrzewanie pomieszczenia. Dzisiaj pełni także rolę dekoracyjną.

renowacja schodów gliwice remonty Katowice Śląsk