Pomysły i design

Treści dla tagu: projekt domu
 

W bieli

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, światło, projekt domu

Patrząc na zdjęcia Grecji lub wędrując ulicami dowolnego greckiego miasta w oczy rzuca się biel budynków. Wyglądają niezwykle urokliwie. Szczególnie, gdy znajdują się w pobliżu morskiej toni. Wnętrza domów często są jasne, ale niekoniecznie białe. Za to architekci wpadli na pomysł, aby ten śródziemnomorski element bieli przenieś na cały dom, nawet do jego wnętrza. W bieli wygląda wspaniale okazała willa, jak i niewielki domek. Rozwiązanie nie należy do praktycznych i znacznie lepiej sprawdza się w ciepłym klimacie, gdzie deszcze są sporadyczne. Wtedy również łatwiej utrzymać w czystości nieskazitelne wnętrze. Dom w bieli najlepiej wygląda, gdy posiada przeszklone ściany zamiast tradycyjnych okien, i gdy ta jego część wychodzi na okazały ogród, a jeszcze lepiej basen. Białe ściany, sufit i podłoga to dopiero początek aranżacji. Białe meble, a także wszelkie sprzęty niemal zlewają się z przestrzenią, w której się znajdują. Na pewno nie każdy potrafiłby się odnaleźć w takim eleganckim, ale też niemal sterylnym domu.

Dom z drewna

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, kolorystyka, projekt domu

Drewniane domy wyglądają zachwycająco. W Polsce wciąż kojarzą się z wiejską i typowo góralską zabudową. Tymczasem dzięki rozwojowi technologii, a także łączeniu drewna z innymi materiałami domy tego typu są naprawdę trwałe. O ich swojskości i przytulności nie trzeba wspominać nikomu, kto chociaż raz był w drewnianym domu. W Polsce z drewna buduje się dużo domków letniskowych, ale coraz przychylniej patrzymy na ten surowiec budowlany również pod kątem domów, w których mieszka się na stałe. Drewniane domy wyglądają bardzo naturalnie na terenach, gdzie otacza je mnóstwo zieleni. Drewniane domy są ekologiczne, a także stosunkowo tanie. Drewniane domy buduje się szybko i mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Inaczej wyglądają domy budowane z bali, inaczej z półbali, a jeszcze inaczej domy w stylu kanadyjskim. Pomysłów na drewniany dom jest naprawdę wiele i każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Z drewna można też wykonać np. samą elewację lub wykorzystać je, jako element ozdobny w jeszcze inny sposób.

Dom w zieleni

Wpis dodano: 14-04-2012, Tagowanie: światło, kolorystyka, projekt domu

Zieleń to kolor natury. Uspokaja i relaksuje. Nowoczesny dom z betonową elewacją nie musi wyglądać nieprzystępnie. Wszędzie, gdzie to tylko możliwe umieszczamy zielone rośliny, które powinny po prosu wylewać się z budynku. Ustawiamy je wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Balkony i parapety powinny być pełne doniczek. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie dolnej elewacji na zielono. Dzięki temu dom będzie bardziej ukryty wśród zieleni, co zapewni mieszkańcom większą intymność. Efekt wygląda ciekawie w przypadku wąskich, ale wysokich budynków, które składają się z trzech lub czterech pięter. Takie projekty domów tworzą przede wszystkim wietnamscy architekci. Prosta bryła o podstawie kwadratu lub prostokąta jest łatwa w urządzeniu, ale również oryginalna, jak na warunki polskie. Niewielka przestrzeń każdego piętra sprawia, że na kolejnych piętrach znajduje się salon i kuchnia, sypialnia, łazienka. Kolejne pomieszczenia urządza się w zależności od ich liczby, czyli od liczby pięter. Zadaniem zieleni jest osłona od słońca, ale również zapewnienie zdrowszego powietrza w domu.

Przytulny dom

Wpis dodano: 16-04-2012, Tagowanie: okna, światło, projekt domu

Każdy, kto jest posiadaczem własnego domu, chciałby, aby zagościła w nim sielska, przyjemna atmosfera. Przytulny dom można urządzić na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czy jest wykonany z drewna, kamieni, czy jest połączeniem tych dwóch materiałów. Drewno jest materiałem, który w naturalny sposób sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Również w domu murowanym można uzyskać ten efekt poprzez nasycenie go meblami z naturalnego drewna. W połączeniu z innymi kolorami większe wrażenie przytulności wywołuje drewno ciemne lub o średnim odcieniu. Jasne drewno rozświetla wnętrze i daje efekt przestrzenności, ale przy jego pomocy trudniej uzyskać pożądany efekt. Ciemne drewno łączymy z czerwienią albo fioletem. Już sam widok kominka sprawia, że dom staje się miejscem, gdzie się chce wracać. Kojarzy się z długimi zimowymi wieczorami, które rodzina spędza wokół niego, aby się ogrzać. Wybór kominków jest bardzo bogaty. Kiedyś zadaniem kominka było wyłącznie dogrzewanie pomieszczenia. Dzisiaj pełni także rolę dekoracyjną.