Pomysły i design

 

W bieli

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, światło, projekt domu

Patrząc na zdjęcia Grecji lub wędrując ulicami dowolnego greckiego miasta w oczy rzuca się biel budynków. Wyglądają niezwykle urokliwie. Szczególnie, gdy znajdują się w pobliżu morskiej toni. Wnętrza domów często są jasne, ale niekoniecznie białe. Za to architekci wpadli na pomysł, aby ten śródziemnomorski element bieli przenieś na cały dom, nawet do jego wnętrza. W bieli wygląda wspaniale okazała willa, jak i niewielki domek. Rozwiązanie nie należy do praktycznych i znacznie lepiej sprawdza się w ciepłym klimacie, gdzie deszcze są sporadyczne. Wtedy również łatwiej utrzymać w czystości nieskazitelne wnętrze. Dom w bieli najlepiej wygląda, gdy posiada przeszklone ściany zamiast tradycyjnych okien, i gdy ta jego część wychodzi na okazały ogród, a jeszcze lepiej basen. Białe ściany, sufit i podłoga to dopiero początek aranżacji. Białe meble, a także wszelkie sprzęty niemal zlewają się z przestrzenią, w której się znajdują. Na pewno nie każdy potrafiłby się odnaleźć w takim eleganckim, ale też niemal sterylnym domu.

Dom z kamienia

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, kolorystyka

Naturalne kamienie takie jak marmur, granit, piaskowiec, czy też trawertyn są często wykorzystywane do wykończenia domów, ponieważ nadają im klasy i elegancji. Również niektóre elementy we wnętrzu domu takie jak np. blaty kuchenne są wykonywane z kamienia, ponieważ wyglądają po prostu bajecznie. Domy wybudowane całe z kamienia są dziś rzadkością. Niektórzy uważają, że nie są praktyczne i trudno je dogrzać. Tymczasem przy właściwie dobranym ogrzewaniu zimą znakomicie zatrzymują ciepło, a w lecie dają przyjemny chłód. Jednak łatwo o wilgoć, która zdecydowanie nie służy domownikom. Dom wymaga właściwego utrzymania, aby jak najlepiej służył. Ich zaletą jest za to duża odporność mechaniczna, co powoduje, że są bardzo trwałe. Nie widać na nich uszkodzeń nawet po wielu latach. Stare domy zbudowane z kamienia są najlepiej zachowanymi budynkami z przeszłości. Koszt domu z kamienia jest wysoki. Na szczęście jest to surowiec, który idealnie komponuje się z drewnem oraz szkłem. Przy pomocy tych połączeń można wyczarować piękny dom.

Dom z drewna

Wpis dodano: 12-04-2012, Tagowanie: dom, kolorystyka, projekt domu

Drewniane domy wyglądają zachwycająco. W Polsce wciąż kojarzą się z wiejską i typowo góralską zabudową. Tymczasem dzięki rozwojowi technologii, a także łączeniu drewna z innymi materiałami domy tego typu są naprawdę trwałe. O ich swojskości i przytulności nie trzeba wspominać nikomu, kto chociaż raz był w drewnianym domu. W Polsce z drewna buduje się dużo domków letniskowych, ale coraz przychylniej patrzymy na ten surowiec budowlany również pod kątem domów, w których mieszka się na stałe. Drewniane domy wyglądają bardzo naturalnie na terenach, gdzie otacza je mnóstwo zieleni. Drewniane domy są ekologiczne, a także stosunkowo tanie. Drewniane domy buduje się szybko i mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Inaczej wyglądają domy budowane z bali, inaczej z półbali, a jeszcze inaczej domy w stylu kanadyjskim. Pomysłów na drewniany dom jest naprawdę wiele i każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Z drewna można też wykonać np. samą elewację lub wykorzystać je, jako element ozdobny w jeszcze inny sposób.

Fototapeta 3D

[1] 2 3 4     następna