Pomysły i design

 

Powiększamy przestrzeń

Wpis dodano: 18-04-2012, Tagowanie: mieszkanie, przestrzeń, metraż

Małe mieszkanie jest trudniejsze w urządzaniu niż średnie lub duże. Zastosowane w nim rozwiązania muszą być lepiej przemyślane, aby można było wszystko pomieścić. Jednocześnie mieszkanie powinno być przytulne. Nawet z małego wnętrza można wyczarować elegancką aranżację, która będzie robiła wrażenie na gościach. Zasadniczą kwestią jest otwarcie przestrzeni, aby mały metraż sprawiał wrażenie większego. Warto zlikwidować ścianki działowe, o ile to tylko możliwe. Połączenie kuchni z salonem może okazać się świetnym rozwiązaniem. W przedpokoju i sypialni montujemy obowiązkowo szafy wnękowe. Nie zabierają miejsca, a pozwalają na schowanie wielu rzeczy. O ile układ pomieszczenia na to pozwala to również w salonie można zamontować taką szafę. Jeśli przesuwne drzwi będą miały na zewnątrz lustro, pokój zyska jeszcze bardziej, ponieważ poprzez odbijanie przedmiotów powiększy optycznie pokój. Nawet w niewielkim pomieszczeniu zmieści się spora kanapa. Rezygnujemy jednak z takich, które mają duże oparcia po bokach, ponieważ zabierają za dużo miejsca.

Studenckie mieszkanie

Wpis dodano: 18-04-2012, Tagowanie: mieszkanie, przestrzeń, metraż

Wiele młodych osób wyjeżdża na studia ze swych rodzinnych miejscowości. Często wynajmują mieszkania, ale zdarza się, że dostają mieszkanie od rodziców lub w spadku po dziadkach. Niektóre osoby, które nie są zmuszone do wyjazdu również wyprowadzają się od rodziców wraz z rozpoczęciem studiów. Młodzi ludzie chcą być samodzielni. Wiadomo, że kieszeń studenta nie jest wypełniona po brzegi pieniędzmi, więc pozostaje skromne urządzenie mieszkania. Skromne nie oznacza jednak, że ma nie być przytulne i wygodne. Na pewno musi znaleźć się w nim miejsce do nauki. W miarę obszernej sypialni takie miejsce można wygospodarować gdzieś pod ścianą. Również w salonie można ustawić niewielkie biurko i dostawić do niego krzesło. Do studenckiego mieszkania wybieramy meble i sprzęty łatwe w utrzymaniu, w przystępnych cenach. Należy też pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na spotkania towarzyskie. Może to być przytulny kącik w salonie lub kuchni. Wygodna kanapa lub pufy ustawione naokoło kawowego stoliczka wystarczą na przyjmowanie wizyt.

Damsko-męska aranżacja

Wpis dodano: 19-04-2012, Tagowanie: mieszkanie, łazienka, pomieszczenie

Często pomysły aranżacji wnętrz kobiet i mężczyzn znacznie się różnią. Kobiety lubią pastele i eleganckie, ale finezyjne wykończenia i detale. W kobiecym mieszkaniu królują koronkowe, a już na pewno zwiewne firanki i zasłony z materiałów najwyższej jakości. Zasłony mogą być wykończone falbankami. Falkony, wazy i figurki, a także toaletka w sypialni to typowo kobiece elementy. Mężczyźni wolą prostotę, z reguły ciemniejsze kolory i upodobali sobie skórzane meble. Te dwa światy można jednak pogodzić. Wystarczy pójść na kompromis. Całe mieszkanie należy utrzymać w stonowanych barwach. W sypialni można wykorzystać pastele, ale nie typowo kobiece takie jak róż. Połączeniu kremu z błękitem sprawdzi się doskonale. Nazbyt ozdobne firanki i zasłony powinny zostać zastąpione materiałami gładkimi lub o bardzo subtelnych wzorach. Skórzana kanapa i fotele w bieli, kremie lub brązie sprawdzą się w salonie lub w osobnym gabinecie lub biblioteczce, o ile posiadamy na tyle duże mieszkanie. Sprzęt elektroniczny oraz meble pod niego również powinny mieć bardziej męski pierwiastek.


[1] 2 3 4     następna