Pomysły i design

 

Praktyczne cechy łóżka

Wpis dodano: 25-04-2012, Tagowanie: sypialnia, łożko, wygoda

Sen zabiera nam jedną trzecią życia. Oznacza to, że właśnie aż tyle czasu spędzamy w łóżku. Łóżko jest meblem, na którym wypoczywamy, relaksujemy się i zbieramy siły, bowiem podczas snu organizm się regeneruje. Należy zadbać o wysoki komfort wypoczynku, aby faktycznie wstawać z łóżka zupełnie odświeżonym i pełnym energii. Najwygodniejsze są duże łóżka, które zapewniają swobodę ułożenia ciała podczas snu. Oczywiście wielkość łóżka jest też uzależniona od wielkości sypialni, więc musi być optymalna. Szczególnie wysokie osoby muszą zwracać uwagę na jego długość, aby nogi nie wystawały poza jego granicę. Łóżko musi być stabilne. Nie może też wydawać żadnych dźwięków, jak trzeszczenie lub szeleszczenie. Nie powinno być za wysokie, ponieważ istnieje większe ryzyko potłuczenia się, jeśli byśmy z niego przypadkiem spadli. Łóżko nie może być też ani za twarde, ani za miękkie. Chodzi zarówno o wygodę, jak i o zachowanie zdrowego kręgosłupa. Trzeba te dwie rzeczy ze sobą pogodzić wybierając optymalną twardość łóżka.

Ustawienie łóżka

Wpis dodano: 25-04-2012, Tagowanie: sypialnia, łożko, wygoda

W małej sypialni z reguły nie mamy dylematu, gdzie ustawić łóżko, ponieważ istnieje tylko jedno rozwiązanie. Pozostaje tylko decyzja, z której strony będziemy kłaść głowę. W większych sypialniach rozwiązań jest więcej i nie zawsze mamy pomysł, jak urządzić sypialnię, aby się dobrze spało. Właściwie każda opcja jest dobra, o ile nie postawimy łóżka w centralnej linii pomiędzy drzwiami, a oknem. Takie ustawienie powoduje, że jeśli otworzymy okno i uchylimy drzwi będziemy spać w przeciągu. Nie jest to ani przyjemne, ani dobre dla organizmu. Łóżko warto natomiast ustawić tak, aby widzieć drzwi. Nie ma znaczenia, czy będzie stało bokiem do okna, pod ścianą czy na środku pokoju. Ważne jest też, żebyśmy mieli do niego swobodny dostęp. Nie mogą przeszkadzać żadne szafki, o które będziemy zawadzać w drodze do łóżka. Łóżko postawione przy ścianie np. w samym rogu pokoju daje niektórym osobom poczucie bezpieczeństwa. Natomiast łóżko postawione na środku pokoju powoduje, że część osób czuje się wolna i w centrum uwagi.

Kolory w sypialni

Wpis dodano: 25-04-2012, Tagowanie: sypialnia, kolory

Sypialnia jest miejscem, które musi być bardzo komfortowe. Bezwzględnie musi sprzyjać odpoczynkowi i sprawiać, że chętnie będziemy w nim przebywać. O przytulności sypialni decyduje wyposażenie, ale również kolory. Każda osoba posiada własne preferencje kolorystyczne. Należy wybierać te kolory, które uspokajają, wyciszają i pozwalają zatopić się w pełnym relaksie. Umeblowanie oraz kolorystyka powinny być harmonijne. Zbyt wiele różnorodnych połączeń, w odmiennej stylistyce sprawia, że nadmiernie się rozpraszamy, co nie sprzyja zasypianiu i wypoczynkowi. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są pastelowe ściany, ponieważ pasują do nich meble w każdym kolorze. Do takich ścian najlepiej wybierać meble klasyczne w barwach bieli, kremów oraz różnych odcieniach brązu. Również bardziej nowoczesne meble o ostrych barwach będą pasować do bladych ścian. Sypialnię można urządzić również na styl indyjski, gdzie purpura, fiolety, odcienie złota, a nawet zieleni i szmaragdu przeplatają się ze sobą tworząc spójną i przytulną całość.


[1] 2 3 4     następna