Pomysły i design

 

Luksusowa łazienka

Wpis dodano: 05-05-2012, Tagowanie: luksus, design, stylizacja

Luksus jest zawsze widoczny gołym okiem. Łazienki nie są już wyłącznie funkcjonalnymi pomieszczeniami, które można potraktować z mniejszą uwagą. Klienci domagają się, aby łazienka była urządzona komfortowo, ale i luksusowo. Efekt można osiągnąć na różne sposoby. Wszystko zależy od stylistyki, jaką zechcemy wybrać. Modne stały się niezabudowane wanny na stylizowanych nóżkach. Nóżki, a także uchwyty zrobione w srebrze lub złocie pasują do srebrnych luster oprawianych w grube ramy o bogatej ornamentyce. W takiej łazience znajdzie się też miejsce dla odpowiednio dobranych obrazów. Efekt luksusowej łazienki osiągniemy przede wszystkim przez wykorzystanie lśniących materiałów. Łazienka wyłożona eleganckim kamieniem jest stworzona do tego, aby rozświetlało ją mnóstwo lamp halogenowych. Można je nawet umieścić w podłodze wokół wanny. W łazience można także powiesić żyrandol. Kryształki załamują światło, które wspaniale odbija się w lśniących powierzchniach. Pamiętajmy jednak, aby podłoga i inne elementy były bezpieczne dla użytkowników.

Moc dodatków

Wpis dodano: 05-05-2012, Tagowanie: luksus, design, drewno

Luksus najczęściej kojarzy się z przepychem. Tymczasem wnętrza urządzone w klasyczny sposób również mogą być niezwykle eleganckie. Smak bogactwa zapewniają odpowiednie dodatki. Każde wnętrze odmieni właściwie dobrana lampa, która zostanie ustawiona we właściwym miejscu. Na przykład podświetlenie obrazów daje zjawiskowy efekt. Jeśli na ścianach wisi dużo obrazów nie musi być oświetlany każdy z nich. Można po bokach najpiękniejszego lub największego z nich zamontować przyścienne lampki. Mogą być z kryształów lub w zupełnie innej formie. Ważne, żeby pasowały do wnętrza i dawały obrazowi dobre światło. Można wykorzystać też oświetlenia punktowe. Luksusowe wnętrze uzyskamy również poprzez misy, wazony lub falkony wykonane ze szlachetnych materiałów o pięknym kroju. W zależności od rodzaju aranżacji dobieramy odpowiednie motywy. Przepięknie wyglądają np. tureckie naczynia ze zdobieniami w formie arabesek. Ich widok od razu przywodzi na myśl luksus. Również ogromne lustra z rzeźbionymi ramami dodają ekskluzywności nawet bardzo prostym wnętrzom.

Wnętrze jak z pałacu

Wpis dodano: 08-05-2012, Tagowanie: luksus, drewno, stylizacja

Luksusowy design ma różne oblicza. Można sięgać po stylistykę do przeszłych epok lub wybrać zdecydowanie nowoczesne rozwiązania. Jednym z najbardziej ekskluzywnych wnętrz jest wnętrze przypominające pałacowy wystrój. Wymaga dopracowania każdego szczegółu. O efekcie końcowym decyduje każdy szczegół. Najważniejsze są ściany, które ozdabiają imponujące freski i sztukaterie. Namalowanie fresków na ścianach jest kosztowne i czasochłonne. Jednak nowoczesne rozwiązania sprawiają, że można je nanieść na ścianę bardzo szybko. Sztukaterie nie są łatwe w uzyskaniu, ale nadają wnętrzu naprawdę imponujący klimat. Meble również mogą być stylizowane na XVIII w., ale wcale nie muszą. Proste kształty sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej nowoczesne, ale nie tracą swojego klimatu pełnego przepychu. Lampy o prostych kształtach zdecydowanie czynią pomieszczenie bardziej nowoczesnym. Żyrandole i bogato zdobione abażury są znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ wzbogacają przestrzeń pod względem estetycznym.

szafy z drzwiami przesuwnymi Projektowanie wnętrz Paweł Liszewski biura do wynajęcia w krakowie

[1] 2 3 4     następna